Dübeller

Dübeller

Bu Ürünü Sipariş Verebilmek ve Özelleştirme Seçeneklerini Öğrenebilmek İçin Lütfen Müşteri Hizmetleri Yetkililerimiz İle Görüşme Yaparak, Stok Durumları Hakkında Güncel Bilgi İsteyiniz!

Fiyat : Lütfen Sorunuz!
Stok Durumu : Lütfen Sorunuz!

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Siparişinizi Oluşturun: Ürün özelliklerini belirlediğiniz siparişlerinizi bize ulaşarak siparişinizi oluşturun.
Siparişinizin Kontrolünü Sağlayalım: Tarafımıza iletmiş olduğunuz siparişiniz profesyonel ekibimiz tarafından incelenerek siparişinizin hazırlanma aşamasına geçilir.
Siparişinizi Onaylayın: Sipariş verdiğiniz ürünün ekibimiz tarafından kontrol edilmesinin ardından hazırlanmaya başlayan siparişiniz sizlere onaya sunulur. Onaylanan siparişlerin tamamlanır.
Ürünleriniz Adresinize Gönderilsin: Onayladığınız siparişiniz tamamlandıktan sonra kargoya verilir ve 3-7 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir.

Dübeller

Bonus | Manto ısı yalıtım plakalarının mekanik montajı için plastik veya çelik çivili, muhtelif uzunluklarda çakma dübeldir. Duvar tipi, kalınlığı ve malzeme türüne göre farklı dübeller kullanılır.

Yalıtım levhasının kalınlıkları çok arttığı zaman geniş başlıklı fakat plastik kaplamalı çelik gövdeli çivilerin (dübellerin) kullanılması gereklidir. Dübel boyu dolu uygulama yüzeyinden 3 - 3,5 cm. içeri girecek şekilde seçilmelidir. Delikli boşluklu uygulama yüzeyinde ise dübelin ucu uygulama yüzeyinden 5 cm. içeri girecek şekilde seçilmelidir. Dübel başlık 60 mm. olmalıdır.

Dış cephe ısı izolasyonu uygulamalarında kullanılacak izolasyon kalınlığına ye yoğunluğuna uygun dübel kullanmalıdır, izolasyon kalınlığı ile beraber uygulamanın yapılacağı duvar yapısı da önem taşır.

Kullanılan dübeller plastikten imal edilmiş olmalıdır. Dübel boyu: " Levha kalınlığı + Yapıştırma kalınlığı + minimum 3 cm Yüzey Bağlantısı " boyunda olmalıdır.

Dolu uygulama yüzeylerinde ( brüt beton ) matkap çapı dübel çapından en az 1 mm. büyük olmalıdır. (10 mm dübel, 11-12 mm. matkap) Matkap çapı dübelle aynı kullanılırsa dübel dolu uygulama yüzeyinde açma yapamaz.

Boşluklu uygulanan yüzeylerin de izolasyon kalınlığı ve yüzeyin tutucu bölgesi iyi hesaplanmalı ve uygun boyda dübel kullanılmalıdır.